Autoryzowany dealer Yamaha

Wiadomości Yamahy

1 października 2019

Mistrzowski sezon Wójcik Racing Team

Zakończył się wyścigowy sezon 2019. Jesienna podwójna runda w czeskim Moście zwieńczyła sezon motocyklowych zmagań w ramach cyklu Alpe Adria International Motorcycle Championship i Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Wójcik Racing Team zdecydowanie zdominował wyścigi małych pojemności. Zawodnicy teamu zdobyli najwyższe trofea zarówno w klasie mistrzowskiej, jak i pucharze. W mistrzowskiej klasie Supersport300 tytuł mistrza Polski zapewnił sobie debiutujący w tym sezonie Mateusz Hulewicz. Junior ma już na swoim koncie sukcesy za sterami minimotocykla. Rok temu wygrał klasę Stock 150 Junior w Pucharze Polski Pit Bike SM, w którym rywalizuje również w tym roku. Wytypowany przez trenera Marka Szkopka, trafił do zespołu na zimowe testy i decyzją szefa teamu rozpoczął karierę w barwach zespołu. „Bardzo dziękuję za szansę, która została mi dana w tym sezonie. Wykorzystałem ją maksymalnie – mówi Mateusz Hulewicz. – Ciężko pracowałem na ten tytuł, rozkręcałem się z rundy na rundę. Plan został wykonany w stu procentach. Jestem szczęśliwy i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego sukcesu”.
Mimo, że Mateusz Hulewicz zapewnił sobie mistrzowski tytuł już na przedostatniej rundzie sezonu WMMP, która odbyła się w sierpniu na Torze Poznań, wystartował w czeskim finale. Tam wygrał oba wyścigi i świetnie zaprezentował się w stawce europejskiej, przywożąc kolejno drugą i trzecią lokatę.

Drugim zawodnikiem reprezentującym team w małych pojemnościach jest Wiktor Ostrowski. W swoim drugim sezonie w Wójcik Racing Team motocyklista startował w dwóch klasach pucharowych: Sport300, w której pewnie zwyciężył, oraz Sport600, w której był drugi. „Start w dwóch klasach był sporym wyzwaniem. Motocykle mają inną wagę, inne punkty hamowań, prowadzenie – mówi »Ostry«. – Z czasem zacząłem wyciągać z tego korzyści. Motocykl klasy 300 cm3 jest dużo lżejszy, łatwiej się nim skręca, mogę nim poprawiać nitkę przejazdu, zaś Yamaha YZF-R6 przyzwyczaiła mnie do bardzo dużych prędkości, agresywnych hamowań. To wszystko było dobrym treningiem i wpłynęło na sukces. Dziękuję za cały sezon!”.
Superstock1000 była najbardziej obsadzoną klasą w zespole Wójcik Racing Team. W rywalizacji krajowej na stokowych Yamahach R1 w walce o tegoroczny tytuł niemal do samego końca liczyły się trzy nazwiska: Kamil Krzemień, Marek Szkopek i Artur Wielebski, czyli zawodnicy stockowego teamu mistrzostw świata FIM EWC. Kiedy trwał ostatni pojedynek sezonu w Moście, zespół miał już na koncie dwa tytuły w Alpe Adria.

“Czarnym koniem” europejskiej klasyfikacji w tej klasie okazał się Christoffer Bergman, który zapewnił sobie zwycięstwo na rundę przed końcem zmagań. Drugie miejsce w swojej klasie w Europie zdobył Kamil Krzemień. Dla 19-latka finał tegorocznych zmagań ułożył się idealnie, bo podczas ostatniego wyścigu sezonu przywiózł on do mety również tytuł Mistrza Polski Supserstock1000. „Emocje były do samego końca, ale myślę, że rozstrzygnęliśmy z Markiem wynik w czysty, sportowy sposób. Przewiezienie dwóch tytułów w tym sezonie jest dla mnie ogromnym sukcesem, mam nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość. Chciałem podziękować całemu teamowi za wsparcie, zarówno w Alpe Adria, jak i na mistrzostwach świata FIM EWC”.
Wicemistrzem Polski został Marek Szkopek, a drugim Wicemistrzem Artur Wielebski. „Wielkie gratulacje dla wszystkich mistrzów! Cieszę się z tytułu, chociaż na drugim miejscu zawsze pozostaje niedosyt, to w tym sezonie mam inną nagrodę. Moim osobistym sukcesem jest to, co zaprezentował Mateusz Hulewicz. Jako trener jestem szczególnie dumny z jego poziomu i wyników. Brawo!” – mówi Marek Szkopek.

Podczas ostatniej rundy Alpe Adria dwa razy na pierwszym miejscu w klasie Stock600 finiszował Christoffer Bergman.

Wójcik Racing Team dziękuje wszystkim kibicom za doping i wsparcie swoich zawodników. Teraz przed zespołem jesienna przerwa, a najbliższy start jest zaplanowany na 14 grudnia na malezyjskim torze Sepang podczas drugiej rundy mistrzostw świata Endurance.

Mistrzowie 2019:
Mateusz Hulewicz, Mistrz Polski Supersport300
Wiktor Ostrowski, zwycięzca Pucharu Polski w klasie Sport300, drugie miejsce w klasie Sport600
Christoffer Bergman, zwycięzca Alpe Adria w klasie Superstock 1000
Kamil Krzemień, Mistrz Polski Superstock1000, II miejsce Alpe Adria w klasie Superstock 1000